صفر تا ۱۰۰ جابجایی گیاهان در اسباب کشی بدون آسیب رساندن به آنها

این پست را به اشتراک بگذارید

جابجایی و اسباب کشی با گیاهان، درست مانند وسایل عتیقه و شکننده شما، نیاز به توجه ویژه‌ایی دارند. کمی وقت بگذارید و در نظر بگیرید که آیا بهتر است گیاهان خود را جابه جا کنید یا نه؟ گیاهان بسیار شکننده هستند در جابه‌جایی رنج می‌برند. با این حال برخی از شرکت های فعال در حوزه حمل و نقل اثاثیه منزل در اصفهان به شما کمک می‌کنند تا جا به جایی راحت تری داشته باشید.

در ادامه با ما همراه باشید تا از ترفند ها و نکات مهم هنگام اسباب کشی با گیاهان با خبر شوید!

آیا می‌توانید گیاهان خود را جابجا کنید؟

اگر از استانی به استان دیگر جابه جا می شوید، ممکن است گیاهان نتوانند با شما جابجا شوند. قبل از اینکه به چگونگی حمل و نقل گیاهان فکر کنید، ببینید آیا شرایط آب و هوایی مقصد، برای گیاهان مناسب است یا نه! شاید بهتر است آن ها را بفروشید یا به عنوان هدیه به دوستان تان بدهید.

اولین قدم ذر جابه جایی و حمل و نقل گیاهان

خواه خودتان گیاهان تان را به خانه جدیدتان می‌برید یا از شرکت های حمل اثاثیه برای انجام این کار کمک می‌گیرید، چند کار اساسی وجود دارد که می‌توانید برای اطمینان از اینکه گیاهانتان سالم می‌رسند، انجام دهید.

مرحله ۱: سه هفته قبل از حرکت، گیاهان خود را در ظروف نشکن قرار دهید.

این کار به گیاهان شما زمان می دهد تا قبل از جابجایی با گلدان های جدید خود سازگار شوند. ظروف نشکن کمک می کنند تا اطمینان حاصل شود که هرگونه ضربه یا حرکت ناگهانی چیزی را نمی شکند. ریشه گیاه شما را زخمی نمی کند یا به خاک آن آسیب نمی رساند.

اگر گیاهان خود را بسته بندی می کنید تا شرکت های حمل اثاثیه آن ها را برای تان جابه جا کنند، باید از بسته بندی و جنس گلدان هر گیاه مطمئن شوید. یا اگر می خواهید خودتان با ماشین شخصی گیاهان را جابجا کنید، باید از ایمنی رانندگی خود مطمئن باشید.

مرحله ۲: دو هفته قبل از حرکت. هر گیاهی را که نگران آن هستید هرس کنید.

اگر نگران این هستید که چه مقدار فضا اشغال می کنند، یا اگر نگران شکستن ساقه های بلند در حین جابجایی هستید، برگ های پشتی و پرپشت تر را هرس کنید. هرس گیاه دو تا سه هفته قبل از جابجایی باعث می شود گیاهان با خطر ابتلا به شوک، هنگام انتقال به محیط جدید کمتر درگیر شوند.

مرحله ۳: دو روز قبل از حرکت. آبیاری گیاهان را متوقف کنید.

حدود دو تا سه روز قبل از حرکت گیاهان خود را آبیاری کنید. نه خیلی زیاد که رطوبت بیش از حد ایجاد کند و نه خیلی کم که باعث پژمردگی گیاه شود. اگر خاک در حین جابجایی خیلی مرطوب باشد، بسته به اینکه در چه زمانی از سال حرکت می‌کنید، می‌تواند یخ بزند یا محیط خوبی برای قارچ‌ها (یا پشه‌های قارچی) فراهم کند.

بسته بندی گیاهان برای جابجایی

بسته بندی گیاهان کاملا به این بستگی دارد که خودتان آن ها را جا به جا می کنید یا این کار را به شرکت های حمل اثاثیه می سپارید. اگر قصد دارید گیاهان را با ماشین خود ببرید، گیاهان کوچک را در یک جعبه رو باز قرار دهید. گیاهان بزرگ تر را هم به صورت افقی روی زمین قرار دهید. یا اگر قصد دارید گیاهان را برای شرکت های حمل و نقل، بسته بندی کنید؛ در ادامه نکاتی وجود دارد که باید در نظر داشته باشید.

  1. جعبه ای را انتخاب کنید که به راحتی با گیاهان شما مناسب باشد. قسمت پایین آن را با چسب بچسبانید تا کمترین خطر ریزش گیاه و پاره شدن کارتن وجود داشته باشد.
  2. کیسه های پلاستیکی را روی گلدان ها قرار دهید تا از ریختن خاک جلوگیری شود. سپس، گیاهان بسته بندی شده را داخل جعبه قرار دهید.
  3. فضاهای خالی بین گلدان ها را با مواد بسته بندی مانند روزنامه، کیسه های پلاستیکی اضافی یا پلاستیک های حباب دار پر کنید.
  4. جعبه را ببندید، چند سوراخ برای جریان هوا در آن ایجاد کنید. روی کارتن را به وضوح برچسب بزنید تا هر کسی که جعبه را حمل می کند بداند که مراقب محتویات آن باشد.

چگونه یک قلمه را از گیاهی که خیلی بزرگ است جابجا کنید تا با خود ببرید؟

اگر گیاهی برای جابجایی در جعبه خیلی بزرگ است، قلمه زدن ممکن است راهی خوشحال کننده برای جابجایی گیاه باشد. با این کار دیگر نیازی نیست نگران از دست دادن ایمنی گیاه باشید. فقط قبل از اینکه تصمیم به تکه تکه کردن گیاه بگیرید، مطمئن شوید که گیاه میتواند از طریق قلمه دوباه رشد کند.

  • ابتدا از یک قیچی استریل، یک چاقوی تیز برای بریدن یک قطعه سالم از گیاه در صبح روز حرکت خود استفاده کنید. بسته به گیاه، این قطعه ممکن است یک قلمه ریشه یا یک برش برگ باشد.
  • قلمه را در یک حوله کاغذی مرطوب بپیچید و آن را در یک کیسه ساندویچ یا بسته بندی شفاف محکم کنید تا در طول حرکت بسته بماند. مطمئن شوید که حوله کاغذی را در طول حرکت مرطوب نگه دارید و پس از رسیدن به خانه جدید، قلمه را در اسرع وقت تکثیر کنید.

جابجایی یک کار بزرگ است که می تواند چالش های زیادی را برای شما و گیاهانتان ایجاد کند. با پیروی از نکات ما، می توانید با خیال راحت گیاهان خود را بدون نگرانی از خانه قدیمی خود به خانه جدید خود منتقل کنید.

مطمئن بار

چگونه گیاهان را از باغ یا باغچه خود جابجا کنیم؟

اگر می خواهید تعدادی از گیاهان فضای باز خود را با خود ببرید، چند قلمه بردارید. چند لوله گل بخرید، آنها را با آب و قطعات مورد نظر گیاه پر کنید، سپس درب آنها را ببندید. باید اطمینان حاصل کنید که قلمه های شما برای خانه و باغ جدید شما آماده است. اما اگر در نظر دارید که درخت یا گیاهان خیلی بزرگ را جابه جا کنید، می توانید از شرکت های حمل نقل کمک بگیرید.


محافظت از گیاهان در برابر عناصر خارجی

به گیاهان خود به چشم یک شخص نگاه کنید. آنها می توانند از برخی عوامل برای محافظت خود استفاده کنند. همانطور که می خواهید ژاکت یا کتی با درجه حرارت پایین تر داشته باشید، گیاهان داخلی شما نیز می توانند از یک لایه محافظتی استفاده کنید. هنگام جابجایی گیاهان خانگی، می توانید از چیزی مثل لوله های کاغذی استفاده کنید که گیاهان داخل آن میروند.

این روش تا حدودی از گیاهان محافظت می کند و به گیاه اجازه می دهد تا هنگام جمع شدن برگ ها از خود محافظت کند. میتوانید از این روش را به عنوان در آغوش گرفتن گیاه در نظر بگیرید. این به شما این امکان را می دهد که گیاهان را نزدیک به هم بسته بندی کنید تا بتوانند از یکدیگر “محافظت” کنند.

در خانه جدید به گیاهان تان کمک کنید تا سریع تر به محیط عادت کنند.

بلافاصله بسته بندی گیاه را باز کنید

باز کردن بسته بندی سخت ترین قسمت کار است. اما برای گیاهان باید هرچه سریع تر این کار انجام شود. حتی اگر تمام وسایل آشپزخانه را برای چند روز رها کردید؛ اشکالی ندارد. به محض رسیدن باید به سرعت گیاهان خود را باز کنید. آنها ماندن در تاریکی را دوست ندارند.

گیاهان خود را در مکانی آرام قرار دهید

وقتی به مکان جدید خود رسیدید مکانی را برای گیاهانتان، زیبا و آرام بسازید. آنها زمانی که در خانه جدید مستقر می شوند، جایی بی طرف می خواهند. آنها را کنار هم قرار دهید، جایی که سطح نور متوسطی داشته باشد (بدون آفتاب مستقیم، اما نه در حد سایه). فوراً به گیاهان آب ندهید، اما با استفاده از یک میستر به آنها آب بدهید. وقتی به آن‌ها آب می‌دهید، مطمئن شوید که در حد ملایم باشد، نه اینکه کامل خیس بخورد. میستر ها را حداقل ۳-۴ روز در آن نقطه بگذارید.

بلافاصله به تغذیه گیاه نپردازید

در حالی که گیاهان شما با شرایط جدید سازگار می شوند، نباید به آنها استرس یا فشار وارد کنید. یعنی برای چند هفته از تغذیه، جابه جایی و یا هرس کردن دست بکشید تا گیاه به شرایط جدید عادت کند. انجام این کارها گیاهان شما را در حالت رشد قرار می دهد، که وقتی در حال تنظیم هستند به آن نیاز ندارند. اجازه دهید آنها با مکان جدید احساس راحتی را تجربه کنند.

خدمات دیگر از مطمئن بار

۴.۸/۵ - (۶ امتیاز)

با وارد کردن شماره تلفن خود از تخفیف های ما مطلع شوید

اعتماد شما اعتبار ماست

مقالات دیگر مطمئن بار

تماس با مطمئن بار

شرکت مطمئن بار مفتخر است تا میهمان خانه هایتان و با کمال افتخار حامی و محافظ سلامت وسایل شما باشد پس با یک تماس با

برای حمل انواع بار در سراسر استان اصفهان با ما تماس بگیرید

مطمئن بار بیمه عمر ثاثیه منزل شماست