۱۳ نکته از بسته بندی و جابجایی لوازم اداری

این پست را به اشتراک بگذارید

جابجایی دفتر اداری با جابجایی خانه کمی متفاوت است. تفاوت اصلی نیز در لوازم و تجهیزات اداری است که حمل و نقل آنها به مکان جدید بسیار حساس است. اگر لوازم اداری شما درست بسته بندی نشوند، به احتمال زیاد در حمل و نقل دچار نقص فنی می‌شوند. از آنجا که لوازم اداری ارزش زیادی دارند و اسباب کار شما هستند، باید از ایمنی آنها حین جابجایی مطمئن شوید.

جابجایی دفتر کار، از کوچک تا بزرگ؛ بدون حضور کارشناس ماهر یک چالش است. ما می توانیم خدمات حمل و نقل تجهیزات اداری را با مطمئن ترین روش ارائه دهیم. شرکت مطمئن بار به سازمان های دولتی و غیر دولتی، شرکت ها، بیمارستان ها، انجمن ها و … در جابجایی دفتر کارشان کمک می کند.

قدم اول برای جابجایی دفتر کار، مرتب کردن فایل ها است

اولین قدم این است که فایل های خود را مرتب کنید و تصمیم بگیرید چه چیزی را باید نگه دارید و چه چیزی را می توان دور انداخت. بهترین کار این است که سعی نکنید همه چیز را در جعبه ها جمع کنید، زیرا زمانی که زمان باز کردن بسته می شود، با کارهای اضافی زیادی روبرو خواهید شد! سعی کنید فقط فایل های مورد نیاز خود را در کوتاه مدت نگه دارید و بقیه را در فضای ذخیره سازی قرار دهید. اگر در خانه کمد فایل دارید،

در مورد مدارک مهم مانند شناسنامه و گذرنامه، مطمئن شوید که آنها را در مکانی امن نگهداری کنید که آسیب نبینند. همچنین ممکن است بخواهید این اسناد را اسکن کرده و آنها را در رایانه خود یا در فضای ابری ذخیره کنید تا اگر مشکلی برای نسخه اصلی اتفاق افتاد همچنان به آنها دسترسی داشته باشید.

یک چک لیست ایجاد کنید

ابتدا یک چک لیست متحرک ایجاد کنید. همه چیزهایی را که باید به دفتر جدیدتان منتقل کنید یادداشت کنید. اگر وسایل الکترونیکی یا فایل های مهم زیادی دارید، این بسیار مهم است. وقتی تعداد وسایلی را که جابه‌جا می‌کنید بدانید، می‌دانید که آیا به کمک شرکت حرفه‌ای باربری نیاز دارید یا خیر. اگر هزینه استخدام جابجایی‌ها شما را می‌ترساند، بدانید که گزینه‌ای وجود دارد که می‌توانید یک قیمت نقل‌قول رایگان دریافت کنید. به این ترتیب متوجه خواهید شد که آیا توانایی پرداخت خدمات آنها را دارید یا خیر.

مبلمان اداری خود را جدا کنید

اگر می توانید، باید شروع به جداسازی مبلمان اداری خود کنید. این کار حمل و نقل را آسان تر می کند و هنگام جابجایی خانه ایمن تر می شود، بنابراین از جدا کردن وسایل نترسید!

اگر قسمتی از اقلام شکسته یا گم شده است، اکنون زمان بسیار خوبی برای تعویض قبل از مونتاژ مجدد است. شما می توانید با خرید این اقلام در هزینه خود صرفه جویی کنید، اما اگر فکر می کنید ارزش تعمیر ندارد، این زمان مناسبی برای اهدا یا فروش مبلمان است.

وسایل خود را به درستی بسته بندی کنید

حالا وقت آن است که شروع به بسته بندی وسایل خود کنید! مطمئن شوید که آنها را به درستی بسته بندی کرده اید تا در هنگام حمل و نقل آسیب نبینند. اطمینان حاصل کنید که اقلام در داخل جعبه ها قرار گرفته و به طور مناسب روی هم چیده شده اند تا از جابجایی آنها اطمینان حاصل شود. علاوه بر این، می‌خواهید مطمئن شوید که جعبه امن است، بنابراین از استفاده از نوار چسب نترسید.

نکته دیگری که باید به آن فکر کنید وزن هر بسته است. می‌خواهید مطمئن شوید که می‌توانید بدون کمک آن را بلند و جابجا کنید، بنابراین هنگام تعیین اینکه چه اقلام و چه مقدار از آنها را در یک جعبه خاص بسته‌بندی می‌کنید، این را در نظر داشته باشید.

اقلام سنگین تر را در پایین جعبه و اقلام سبک تر را در بالا قرار دهید. این به ثابت نگه داشتن همه چیز در طول حمل و نقل کمک می کند. همچنین می خواهید کتاب ها و سایر وسایل سنگین را جداگانه بسته بندی کنید تا به وسایل سبک تر آسیب نرسانند.

در اینجا چند نکته برای بسته بندی وجود دارد که ممکن است مفید باشد.

شیشه، آینه، وسایل الکترونیکی و سایر تجهیزات اداری را در پوشش محافظ بپیچید

محافظت از وسایل شکننده خود در حین حمل و نقل ضروری است، بنابراین مطمئن شوید که شیشه یا آینه را در پوشش حباب دار بپیچید و از پوشش محافظ برای وسایل الکترونیکی خود استفاده کنید. این کمک می کند تا آنها را از هرگونه ضربه یا سقوط در حین حرکت در امان نگه دارید. علاوه بر این، در صورت قرار گرفتن در معرض عناصر، از آنها در برابر هرگونه آسیب احتمالی محافظت می کند.

از مواد بسته بندی مختلف مانند لفاف حباب دار، کاغذ بسته بندی و بادام زمینی فوم برای کمک به ایمن نگه داشتن وسایل خود استفاده کنید. همچنین می توانید از پتو، حوله و کتانی برای کمک به محافظت از وسایل موجود در دفتر خانه خود استفاده کنید.

همچنین خوب است که مبلمان اداری را در پوشش های محافظ مانند پارچه یا برزنت بسته بندی کنید تا در معرض عوامل قرار نگیرند.

از مواد بسته بندی با کیفیت بالا استفاده کنید

اگر تجهیزات الکترونیکی یا فایلی را حمل می کنید، بهتر است از یک جعبه متحرک محکم استفاده کنید. این به جلوگیری از آسیب دیدن آنها در حین حرکت کمک می کند.

جعبه‌های مقوایی با کیفیت بسیار گران‌تر از جعبه‌های سست‌تر خواهند بود، اما این بدان معناست که می‌توانید ایمنی وسایل خود را تضمین کنید. همین امر در مورد سایر مواد بسته بندی مانند نوار بسته بندی، بسته بندی حباب دار و بسته بندی بادام زمینی نیز صدق می کند.

قبل از بسته بندی و حمل و نقل لوازم اداری شلوغ کنید

چه به یک دفتر کوچکتر یا بزرگتر نقل مکان کنید، بی نظمی ضروری است. هر دفتری در سرتاسر محل دارای اوراق و لوازم اداری غیر ضروری است. اگر می خواهید دفتری مرتب داشته باشید و سریعتر جابه جا شوید، بی نظمی راه حل است. برای اکثر مردم این یک کار بسیار خسته کننده است، بنابراین با همکاران خود همکاری کنید. برای همه شما بسیار راحت تر خواهد بود.

جعبه های خود را برچسب بزنید و آنها را به طور مرتب روی هم قرار دهید

در حالی که ممکن است وسوسه انگیز باشد که همه جعبه های خود را به ترتیب تصادفی روی هم قرار دهید، این در واقع می تواند کار را زمانی که در انتهای دیگر بسته بندی می کنید دشوارتر کند! اطمینان حاصل کنید که همه چیز دارای برچسب است تا بدانید هر جعبه باید در کجا ذخیره شود.

همچنین، سعی کنید جعبه ها را به ترتیب مرتب روی هم قرار دهید تا در هنگام انتقال از خانه قدیمی به خانه جدید آسیبی نبینند. این همچنین به شما کمک می کند بعداً هنگام باز کردن بسته بندی! برای این کار می توانید از نوار یا برچسب های رنگی استفاده کنید و برچسب ها را مستقیماً روی جعبه های متحرک خود با خودکار بنویسید.

آنچه را که نیاز ندارید اهدا کنید

حتی اگر می‌توانید مبلمان اداری خود را بفروشید، به کمک مالی و استفاده مجدد از وسایل اداری فکر کنید. بسیاری از موسسات غیرانتفاعی وجود دارند که اثاثیه قدیمی شما را می پذیرند و به نیازمندان می دهند. این یک راه عالی برای کمک به دیگران است. تنها نکته مهم این است که فقط مبلمانی را اهدا کنید که آسیب ندیده و هنوز شکل خوبی دارد.

یک شرکت جابجایی برای حمل و نقل وسایل خود استخدام کنید

اکثر شرکت های حمل و نقل خدمات جابجایی همه جانبه را ارائه می دهند، به این معنی که آنها همه چیز را انجام می دهند، از جمله بسته بندی وسایل شما، بارگیری آنها در کامیون و تخلیه آنها در انتهای دیگر. اگر وقتتان کم است یا نمی خواهید با دردسر بسته بندی خود کنار بیایید، این می تواند گزینه خوبی باشد.

علاوه بر اطمینان از آرامش شما در روز جابجایی، همچنین متوجه خواهید شد که یک شرکت حمل و نقل آرامش بیشتری برای شما فراهم می کند. پس از همه، شما نمی خواهید وسایل شما در حین جابجایی آسیب ببینند!

به طور معمول، انتقال در بریستول ممکن است هزینه بیشتری نسبت به یک شرکت جابجایی در بیرمنگام داشته باشد، زیرا مکان عاملی است که بر هزینه جابجایی ها تأثیر می گذارد. در همین حال، در اینجا نگاهی به هزینه حذف شرکت‌ها می‌اندازیم.

کل فرآیند بسته بندی را در اولین فرصت ممکن شروع کنید

هرچه زودتر بسته بندی را شروع کنید، استرس کمتری خواهید داشت! برای اینکه چه چیزی و چه زمانی باید بسته بندی شود، برنامه ریزی کنید و سپس در هر قسمت از اتاق کار کنید. انجام این کار به شما کمک می کند تا از هر گونه عجله در لحظه آخر بسته بندی جلوگیری کنید.

همیشه به یاد داشته باشید که با مواردی که کمتر از آن استفاده می کنید شروع کنید. به این ترتیب، مجبور نخواهید بود که در طول کل فرآیند بسته بندی، جعبه های خود را بارها و بارها جستجو کنید.

به یاد داشته باشید که منظم و آرام باشید!

هنگام بسته بندی دفتر خانه خود، می توانید به راحتی تحت فشار و استرس قرار بگیرید. با این حال، اگر منظم بمانید و به طور پیوسته روی هر مورد کار کنید، کل فرآیند برای شما بسیار آسان تر خواهد شد! اطمینان حاصل کنید که همه چیز به طور ایمن بسته بندی شده است تا چیزی در طول حرکت آسیب نبیند و سعی کنید در روز حرکت آرامش خود را حفظ کنید.

با کمی آمادگی، می توانید اطمینان حاصل کنید که دفتر خانه شما به کارآمدترین شکل ممکن بسته بندی شده است!

کسب و کار خود را در حین جابجایی ادامه دهید

جابجایی لوازم اداری می تواند بر کسب و کار شما تأثیر بگذارد و به همین دلیل می توانید پول زیادی از دست بدهید. به جای اینکه کسب و کار خود را در معرض خطر قرار دهید، سعی کنید آن را در حین جابجایی خود ادامه دهید. در اینجا نحوه انجام این کار آمده است.


همکاری. زمانی که نیاز به بسته بندی و حمل و نقل لوازم اداری دارید، همکاری با همکاران خود بسیار مهم است. کار با هم کار را سریعتر انجام می دهد و فضای خوبی را در شرکت شما ایجاد می کند.

به برنامه حرکت پایبند باشید. هدف شما این است که یک حرکت اداری سریع و موفق داشته باشید. به برنامه حرکت خود پایبند باشید و آن را خواهید داشت.

به مشتریان خود اطلاع دهید. اگر به مکان دوری نقل مکان می کنید، به افراد عادی خود اطلاع دهید.

همه چیز را بسته بندی نکنید اگر می خواهید تجارت خود را ادامه دهید، نمی توانید تمام تجهیزات اداری خود را بسته بندی کنید. اطمینان حاصل کنید که حداقل یک کامپیوتر در حال کار و یک چاپگر در کنار خود دارید تا بتوانید در حین حرکت کار کنید.

۴.۳/۵ - (۷ امتیاز)

با وارد کردن شماره تلفن خود از تخفیف های ما مطلع شوید

اعتماد شما اعتبار ماست

مقالات دیگر مطمئن بار

تماس با مطمئن بار

شرکت مطمئن بار مفتخر است تا میهمان خانه هایتان و با کمال افتخار حامی و محافظ سلامت وسایل شما باشد پس با یک تماس با

برای حمل انواع بار در سراسر استان اصفهان با ما تماس بگیرید

مطمئن بار بیمه عمر ثاثیه منزل شماست